Webkioski – stanowiska komputerowe z dostępem do internetu dla pracowników i studentów WUM

Od 6 marca 2009 r. studenci i pracownicy WUM mogą korzystać z trzech webkiosków – wolno stojących stanowisk komputerowych z dostępem do internetu, ulokowanych na parterze Rektoratu oraz na parterze i I piętrze Centrum Dydaktycznego w Kampusie Banacha.

Do webkiosku należy się zalogować na swoje konto domenowe, czyli za pomocą loginu i hasła ustawionych w Centralnym Systemie Autoryzacji. W przypadku studentów loginem jest numer albumu poprzedzony literką s, a hasłem startowym numer wydrukowany na odwrotnej stronie Elektronicznej Legitymacji Studenckiej pod kodem kreskowym, pisany bez spacji. Pracownicy logują się do webkiosku jak do komputerów podłączonych do domeny.

Użytkownik webkiosku ma możliwość korzystania z internetu i Intranetu WUM (przez przeglądarkę Internet Explorer 7), otwarcia z nośnika pendrive własnych dokumentów i ich wydruku na drukarkach Systemu Centralnego Wydruku (zainstalowany pakiet Open Office, Viewery do dokumentów MS Office oraz Acrobat Reader). Ponadto pracownicy mają dostęp do swoich dysków sieciowych – prywatnych i działowych – a studenci do globalnego dysku Studenci. Brak natomiast możliwości instalacji własnego oprogramowania.