Podłączenie do sieci WiFi na terenie Kampusu Banacha

Wersja do wydrukuWersja do wydruku

Pracownicy pracujący na notebookach WUM (wpiętych do domeny) korzystają z sieci o nazwie pracownicy. Podłączenie następuje natychmiast po wybraniu sieci. Pracownicy korzystający z prywatnych komputerów (niewpiętych do domeny) i studenci wybierają sieć internet i logują się do niej za pomocą danych dostępu ustawionych w Centralnym Systemie Autoryzacji.

UWAGA zrzuty ekranu sieci bezprzewodowej obsługiwanej przez Windows XP. W przypadku używania programów do obsługi sieci lub/i komputerów z innymi systemami operacyjnymi procedura podłączenia do WiFi może się różnić.

1. Włącz bezprzewodową kartę sieciową
  2. Wybierz z dostępnych sieci bezprzewodowych sieć „Internet”

3. Kliknij dwa razy na połączeniu „Internet”
  4. Pojawi się poniższe okienko. W polu Klucz sieciowy wpisz: 1234567890. Powtórz w okienku niżej

5. Po prawidłowym podłączeniu do sieci włącz przeglądarkę internetową i spróbuj otworzyć jakąkolwiek stronę www. Nastąpi automatyczne przekierowanie na stronę logowania do sieci WiFi. UWAGA jeśli wystąpi komunikat o problemie z certyfikatem zabezpieczeń, należy kliknąć Kontynuuj przeglądanie tej witryny sieci Web (niezalecane).

WiFi 1
  6. Jako Username i Password wprowadź dane swojego konta w Centralnym Systemie Autoryzacji (domenowego)
    • Pracownicy WUM logują się loginem: imię.nazwisko, hasło startowe otrzymują w momencie zatrudnienia
    • W przypadku studentów loginem jest numer indeksu studenta w formacie sXXXXXX, gdzie XXXXXX to 6-cyfrowy numer indeksu. Hasłem startowym jest ciąg cyfr wydrukowany na odwrocie Elektronicznej Legitymacji Studenckiej, pisany bez spacji